Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, yıkılan öğretmen evinin yerine kurulan konteyner çarşıdaki işletmelerin iş yapamadığını belirterek, birçok işletmenin ticaret yapamadığı için konteynerlerini teslim edip şehri terk ettiğini söyledi. Depremler sonrası istihdam kaybının yaşandığı Malatya’da, kalıcı deprem konutlarının tamamlanmaması nedeniyle göçün sürdüğü ifade edildi.