Xiaomi vites yükseltti! Xiaomi, Tesla Model Y otomobil ile rekabet edecek yeni bir SUV üzerinde çalışıyor

Akıllı telefon piyasasındaki rekabetine devam eden Xiaomi, ilk elektrikli aracı Xiaomi SU7 ile de gündem olmuştu. Halihazırda SU7 siparişleri üzerinde çalışan firma hakkında şimdi de yeni bir iddia ortaya çıktı. İddialara göre Xiaomi, direkt olarak Tesla Model Y otomobil ile rekabet edecek yeni bir SUV üzerinde çalışıyor. İşte Xiaomi’nin Tesla Model Y rakibi SUV iddiaları…

XİAOMİ’DEN TESLA MODEL Y RAKİBİ YENİ SUV

Geçtiğimiz günlerde sadece 39 kilometre yol gittikten sonra yolda kalarak dikkatleri üzerine çeken Xiaomi SU7 modelinin bu yıl 100,000 siparişe ve üretime ulaşacağını söyleyen Xiaomi, fabrika içinden gelen sızıntılara göre yeni bir SUV modeli üzerinde çalışıyor.

Direkt olarak Tesla’nın popüler modeli olan Model Y’yi rakip alacak elektrikli otomobil, Xiaomi CEO’su Lei Jun’un 2021 yılında elektrikli araçlar hakkında yaptığı konuşmadan beri geliştirilme sürecinde olduğundan dolayı, yakın zamanda üretime geçebilir.

Vites arttırarak sınırlarını zorlamayı seven Çinli firmanın 2025’in sonlarında veya 2026’nın ilk aylarında yeni Xiaomi elektrikli otomobil modelini duyurması bekleniyor. İlk modelde oluşan arızaları ve yapılan hataları da düzelteceğine inanılan Xiaomi, SUV aracı için daha özen gösterecek gibi duruyor. Xiaomi, 300,000 araç üretme kapasitesine sahip Beijing’deki fabrikasıyla da elektrikli otomobil marketinde hızla büyüyebilir ve önemli bir üretici haline gelebilir.

Fiyat rekabeti de elektrikli otomobiller arasında seçim yaparken önemli. Xiaomi SU7 modeli ile fiyat algısını kırmayı başaran şirketin SUV modeli için de uygun fiyat sunması bekleniyor. SU7, 28 bin dolar altında satışa sunuldu, ve tanıtılması beklenen Xiaomi SUV modelinin de bütçe dostu fiyat etiketiyle 20 bin dolar altında olması öngörülüyor.

Peki ya siz Xiaomi’nin yeni elektrikli otomobil modeli ve Xiaomi’nin elektrikli otomobil piyasasındaki yeri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir